CM partnerem Balu Fundacji im. Bartla

26 stycznia 2017

Data: 20 maja 2017

Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury

Organizator: Fundacja im. K. Bartla 

20 maja w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się Pierwszy Bal Dobroczynny zorganizowany przez naszą Fundację. To pierwsza tego typu impreza dla ponad 100 Gości, którzy hojnie wsparli nas w działaniach na rzecz poprawy jakości polskiej edukacji.Inicjatorem Balu był prezes i założyciel Fundacji – Jerzy Poźniak. Celem wydarzenia było zebranie funduszy na rozwój uzdolnionych dzieci i młodzieży, które pochodzą z zaniedbanych rodzin.

Firma Cluster Managment była partnerem Balu.

Wydarzeniu towarzyszyła licytacja przekazanych przez darczyńców przedmiotów, m.in. biografii Kazimierza Bartla podpisanej przez jego córkę Cecylię, plakaty satyryka Andrzeja Mleczki opatrzone autografem czy prace plastyczne wykonane przez zdolnych, młodych artystów z krakowskich szkół, a nawet diament, ufundowany przez markę Mart Diamonds.

 

 

 

Treningi z Mariuszem Wlazłym

27 stycznia 2017

MIEJSCE: Hala Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

DATA: 17-18 czerwca 2017

ORGANIZATOR: Fundacja Mariusza Wlazłego

Kolejna edycja Treningów z Mariuszem Wlazłym już za nami! W tym roku firma Cluster Management wsparła organizacyjnie Fundację Mariusza Wlazłego. Podczas krakowskiego trenignu uczestniczyło prawie 200 uczestników. Całość wydarzenia uświeciła obecność gwiazd polskiej siatkówki, oprócz Mistrza Mariusza Wlazłego, dzieci mogły kształcić swoje umiejętności przy Krzysztofie Ignaczaku, Bartoszu Bednorzu.

Jesteśmy szczęśliwi, że wspieramy takie akcje! :) Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w nich od początku do końca, dokładając cegiełkę do edukacji sportowej, a także do - typowego w klastrach - łączenia biznesu z nauką, jako firma i Fundacja Forum Klastrów Małopolski.

~Edyta Pęcherz, Prezes Cluster Managment

Strona galerii zdjęć: http://fundacjawlazlego.pl/treningi-z-mariuszem-wlazlym/je/galeria-treningow-z-mw-2017/krakow-galeria-2017

Wielkanocne życzenia!

28 lutego 2017

Życzymy Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! 

III Europejski Kongres Samorządów

1 marca 2017

W dniach 27 - 28.03.2017r. w Krakowie odbył się III Europejski Kongres Samorządów. Hasłem przewodnim konferencji było: „Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku”. To jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie, w której wzięło udział ok. 1800 osób z ponad 40 krajów. Zagadnienia poruszane na konferencji dotyczyły polityki regionalnej, współpracy samorządów z władza centralną i przedstawicielami nauki oraz biznesem.

 

Harmonogram Kongresu przewidzianego na 2 dni zawierał ponad 80 wydarzeń, które były wykonane w ścieżkach takich jak: Finanse, Środowisko, Gospodarka, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Miasto. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Instytutu Studiów Wschodnich wraz z Forum Ekonomicznym i Forum Regionów w Krynicy.

W drugim dniu (28.03.2017r.) Kongresu w Sali Teatralnej w Krakowie miał miejsce panel dotyczący współpracy gospodarczej o tytule „Samorząd gospodarczy w procesie wdrażania jednolitego wspólnego rynku”. Prezes Cluster Mangaement Edyta Pęcherz brała udział w dyskusji, w której zostały poruszone kwestie dotyczące różnych wyzwań np. poszukiwanie modelu współpracy przedsiębiorców w ramach Unii Europejskiej.

W panelu wzięli udział: 

  • Wiesław Jopek - Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej,
  • Jakub Wojnarowski - Zastępca Dyrektora Generalnego Konfederacji Lewiatan,
  • Edyta Pęcherz - Wiceprezes Forum Klastrów Małopolski,
  • Edyta Korona - Head of People and Business Development S-Labs
  • oraz Rafał Kunaszyk - Członek Zarządu Inicjatywa Firm Rodzinnych

 

II Bal Klastrowy już za nami

10 marca 2017

Data: 25 lutego 2017

Miejsce: ICE Kraków

Organizator: Fundacja Forum Klastrów Małopolski

II Krakowski Karnawałowy Bal Klastrowy dla przedsiębiorców z Małopolski W ostatnią sobotę lutego, tj. 25.02.2017, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbył się II Krakowski Karnawałowy Bal Klastrowy. Został on zorganizowany przez Fundację Forum Klastrów Małopolski, a koordynatorem była firma Cluster Management. Celem wydarzenia było integrowanie i promowanie inicjatyw klastrowych oraz budowanie nowych sieci współpracy. 

Na Bal przybyło wielu lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządu, nauki i innych instytucji związanych z Małopolską, w sumie ponad 100 gości. Bal miał charakter charytatywny i powstał przy wsparciu sponsorów - firm KrakowLiving Monika Stolarska oraz Maxima Europe, w partnerstwie z Miastem Kraków. 

Goście spędzili ostatkowy wieczór przy wspaniałej oprawie muzycznej oraz mieli okazję na degustację wyjątkowych krakowskich potraw, wraz ze specjalnym pokazem kulinarnym prezentowym na żywo przez szefów kuchni Krakowskiego Klastra Gastronomicznego – jednego z członków FKM. Podczas Balu można było wziąć udział w sesji fotograficznej wykonanej przez Agencję Fotograficzną AGFO, dzięki której uczestnicy mogli uwiecznić ten wieczór na pamiątkowym portrecie. 

Jedną z dodatkowych atrakcji była aukcja charytatywna prowadzona przez Tomasza Zubilewicza. Najlepsi polscy sportowcy, m.in. Mariusz Wlazły, Rafał Sonik, Paula Gorycka, Artur Siódmiak, przekazali na ten cel sportowe gadżety. Obecność sportowców nie była przypadkowa, gdyż podczas Balu ogłoszono, iż w Krakowie powstanie Klaster Sportowy. Całkowity dochód z przeprowadzonej aukcji będzie przeznaczony na uruchomienie działalności Małopolskiego Centrum Komercjalizacji, które powstaje przy ścisłej współpracy Fundacji z Urzędem Miasta Krakowa. 

​Organizatorzy chcieli bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację drugiej edycji Krakowskiego Karnawałowego Balu Klastrowego, zapraszając do uczestnictwa w przyszłym roku!

 

 

Do grzecznych dzieci przyszedł Mikołaj!

9 grudnia 2017

Data: 6 grudnia 2016
Miejsce: ul. Fredry 2
Godzina: 17:00

Do grzecznych dzieci przyszedł Mikołaj! Galeria zdjęć: MIKOŁAJ W CLUSTER MANAGEMENT

XI Forum Nowej Gospodarki - Lokalna Energia 2016

28 listopada 2018

MIEJSCE: Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej

DATA: 28.11.2016

ORGANIZATOR: Euro InnoPark

Cluster Management był obecny na konferencji dotyczącej innowacyjności w branży energetycznej. Tematem przewodnim wydarzenia była "energia lokalna" – efektywne wykorzystywanie lokalnych zasobów energetycznych. Podczas konferencji liderzy biznesu, administracji rządowej i samorządowej oraz przedstawiciele środowisk nauki specjalizujący się w zagadnieniach innowacyjnej energetyki będą się zastanawiać, jakie warunki należy spełnić, by wykorzystywanie lokalnych zasobów energetycznych pomogło poprawić stan środowiska, obniżyć koszty energii oraz zmniejszyć ryzyko nagłych i uciążliwych przerw w dopływie prądu. W ramach konferencji przewidywana jest również prezentacja ogólnopolskich „oddolnych” inicjatyw – porozumienia kooperacyjnego klastrów energii oraz klastra na rzecz elektromobilności.

Strona wydarzenia: http://www.forumng.pl/

Uroczyste podpisanie aktu notarialnego fundacji Forum Klastrów Małopolski

8 grudnia 2018

Data: 2 czerwca 2016
Miejsce: ul. Balicka 123 Kraków - siedziba DLJM System Sp. z o.o.
Godzina: 14:00

Fundacja „Forum Klastrów Małopolski” zrzeszy kilkanaście podmiotów – klastrów działających głównie na terenie województwa małopolskiego. Powstaliśmy z inicjatywy oddolnej i jesteśmy jedyną taką organizacją na terenie Polski; dotąd mimo wielu wysiłków w żadnym regionie nie udało się zjednoczyć środowiska, by działało wspólnie. Każdy z klastrów skupia przedsiębiorców, ośrodki badawczo-rozwojowe, uczelnie wyższe, czasem jednostki samorządu terytorialnego, a więc reprezentujemy ważne dla rozwoju Małopolski podmioty.