DOŚWIADCZENIE

 

Firma Cluster Managment Sp. z o.o. jest młodą firmą z bogatym doświadczeniem. Na swoim koncie ma wiele spotkań biznesowych, w postaci konferencji, szkoleń, balów czy innych wydarzeń, będących okazją do poszerzenia swojej sieci kontaktów biznesowych.

Cluster Managment powstała z potrzeby szerzenia idei klasteringu wśród polskich przedsiębiorców oraz środowiska naukowego. Jako pierwsza w Polsce zajmuje się bezpośrednim zarządzaniem klastrami. 

Firma jest koordynatorem Cluster IoT - Klaster Internetu Przedmiotów, który zrzesza firmy z branży IT mających na celu wdrażanie innowacyjnych i inteligentnych  metod zbierania danych z przedmiotów codzienego użytku w powiązaniu z siecią komputerową. CM jest również członkiem Krajowego Klastra Kluczowego - Klastra Zrównoważona Infrastrukutra, a Prezes Edyta Pęcherz jest w Klastrze Koordynatorem ds. Rozwoju. 

 

Obecnie tworzone są również klastry energii na terenie całej Polski. Usystematyzowanie ich działalności przez Ministerstwo Energii, poprzez zmianę Ustawy o  odnawialnych źródłach energii, sprawi, że przedsiębiorstwa zajmujące sie wytwarzaniem, produkowaniem i dystrybucją energii w konkretnych regionach Polski będą mogły wspólnie zarządzać zasobami energetycznymi na ich terenie. W październiku 2016 roku zostało podpisane Porozumienie Kooperacyjne "KlasGRID" i działa przy nim grupa ekspercka Polskie Klastry Energii.

Oprócz bezpośredniej działalności klasteringowej, Cluster Managment jest fundatorem i wspiera organizacyjnie Fundację Forum Klastrów Małopolski. To zrzeszenie klastrów powstało z inicjatywy krakowskich klastrów, które na codzień tworzą platformy współpracy firm z bardzo różnych branż - m.in. budowlanej, poligraficznej, gastronomicznej czy gospodarki odpadami. 

 

Cluster Management ma już na swoim koncie organizację dwóch balów dla przedsiębiorców o nazwie "Krakowski Karnawałowy Bal Klastrowy". Bal Klastrowy jest corocznym wydarzeniem, będącym okazją do podsumwania działalności klastrowej, do wymiany doświadczeń i poszerzenia sieci kontaktów i współpracy. W roku 2017 Bal odbył się w Centrum Kongresowym ICE KRAKÓW. 

W 2016 roku firma zaczęła współpracę z Fundacją Mariusza Wlazłego. W 2017 roku była koordynatorem Treningów z Mariuszem Wlazłym odbywających się w Krakowie.